درب و پنجره دو جداره، در و پنجره upvc، پروفیل pvc، شیشه دوجداره، ساختمان و جداره عایق صوتی

 

 

 

 

پنجره دوجداره , پنجره دو جداره , درب و پنجره دوجداره , درب و پنجره دو جداره upvc

  درباره ما  

پنجره دو جداره ، درب و پنجره دوجداره UPVC و ارائه خدمات مرتبط ساختمانی مانند سیستم گرمایش از کف رسالت اصلی TOP upvc می باشد. این شرکت با حدود ده سال سابقه و بهره گیری از فناوری و دستگاه های روز دنیا در صنعت تولید درب و پنجره توانسته است رضایت مشتریان خود را در صنعت ساختمان به دست آورد.

هم اکنون شرکت ارس پروفیل البرز با خدمات منحصر به فرد در و پنجره upvc دو جداره، توانسته است پاسخگوی نیاز ده ها موسسه و سازمان دولتی و صدها پیمانکار و ساختمان ساز شخصی باشد. لطفا برای سفارش درب و پنجره با شماره تلفن های 88540500 و 88540530 تماس حاصل فرمایید.

در و پنجره دو جداره
  تاپ یو پی وی سی  

پنجره دو جداره

 

 

پنجره دو جداره یکی از انواع این پنجره است که انواع موارد در آن بهینه سازی شده است. پنجره ها از مهمترين اجزاي ساختمان هستند.

به طور کلی پنجره تامين كننده نور، گرما و زيبايي در ساختمان مي باشد و همچنين مي توان با باز و بسته كردن پنجره به محيط بيروني دسترسي داشت و ضمن تصفيه مناسب،هواي مطلوبي بدست آورد. البته اگر پنجره بطور صحيح ساخته و بكار گرفته نشود و يا در طراحي ساختمان ديدگاه هاي انرژي رعايت نشود و پنجره در موقعيت مناسب قرار نگيرد، عامل اصلي افت حرارتي و برودتي در فصول سرد و گرم سال مي شود.

از نظر ميزان مصرف انرژي پنجره اي كه مقاومت حرارتي آن بيشتر باشد مناسبتر است و بطور كمي ميزان مقاومت حرارتي  پنجره به عوامل زير بستگي دارد
1- نوع شيشه مورد استفاده (شيشه، پلاستيك، شيشه هاي با ضريب صدور انرژي پايين و شيشه هاي هوشمند)
2- تعداد لايه هاي شيشه موجود در پنجره (شيشه تك جداره، دو جداره و . . .)
3- ضخامت لايه هوايي ايجاد شده بين دو شيشه
4- مقاومت حرارتي يا ضريب هدايتي قاب پنجره
5- درزبندي و هوابندي در هنگام نصب
هر يك از پارامترهاي فوق نيز وابسته به مواد تشكيل دهنده، پنجره و كيفيت ساخت آن مي باشد. پنجره دوجداره

پارامترهاي اساسي جهت دسته بندي پنجره ها از نظر كارائي انرژي


نرخ نشت هوا (Air Leakage)

ضريب عبور نور (Visible Transmittance)

ضريب گرماي ورودي تابش خورشيد (Solar Heat Gain Coefficient)

ضريب انتقال حرارتي كلي ( U-Factor)

 

نرخ نشت هوا (Air Leakage)

اتلاف حرارتي و گرماي خورشيد ورودي به ساختمان سبب جابجايي هوا از روزنه ها و درزهاي موجود در قسمت هاي مختلف پنجره مي شود. براي اين منظور به منظور مقايسه كارآيي پنجره ها از پارامتر نرخ نشت هوا (AL) استفاده مي شود. AL كمتر بيانگر جابجايي كمتر هوا از ميان درزهاي پنجره مي باشد.

پنجره دو جداره - نشت هواضريب عبور نور (Visible Ttansmittance)

ضريب عبور نور به خصوصيات اپتيكي لايه شيشه مورد استفاده در پنجره بستگي دارد و ضريب عبور نور بيشتر در پنجره بيانگر عبور نور مرئي در طول روز مي باشد. پنجره هاي با عبور نور بيشتر به منظور ديد بهتر و حداكثر استفاده از روشنايي در طول روز مناسبتر مي باشد.

پنجره دو جداره - نورضريب گرماي ورودي تابش خورشيد (Solar Heat Gain Coefficient)

ضريب گرماي ورودي تابش خورشيد (SHGC) بيانگر بخشي از انرژي گرمايي تابش مستقيم خورشيد است كه از ميان پنجره عبور مي كند و وارد اتاق مي شود و يا در شيشه جذب مي شود و سپس به اتاق انتقال مي يابد. SHGC كمتر، بيانگر ورود گرماي كمتر خورشيد به داخل ساختمان است.

پنجره دو جداره - گرماضريب انتقال حرارتي كلي (U-Factor)

افت حرارتي از پنجره با ضريب انتقال حرارت كلي پنجره بيان مي شود. مقدار عايق بودن پنجره در برابر عبور گرما با ضريب عايق حرارتي (R-Value) بيان مي شود كه ضريب عايق حرارتي عكس ضريب انتقال حرارت مي باشد. ضريب عايق حرارتي بزرگتر در پنجره ها بيانگر تبادل حرارت كمتر ميان اتاق و محيط بيرون از طريق پنجره مي باشد.

پنجره دو جداره - حرارتبا توجه به این موارد پنجره های دو جداره راه حل مناسبی را جهت حل و فصل مشکلات پنجره های معمول ارائه می دهند.

 

فواید اجرای مبحث 19

 

اكثر مردم بر اين تفكرند كه اجراي مبحث 19 مقررات ملي ساختمان سبب افزايش هزينه‌هاي ساختمان مي‌شود و اين در حالي است كه چنانچه اين مبحث در ساختمان بدرستي اجرا گردد، علاوه براينكه هزينه‌هاي اوليه ساخت را كاهش مي‌دهد، با توجه به صرفه‌جويي انجام شده در هزينه‌هاي بهره‌برداري و مصرف انرژي ساختمان، براي مصرف‌كننده سودآور نيز خواهد بود. با اجراي مبحث 19 مقررات ملي ساختمان شامل عايق‌كاري سيستم تاسيسات و لوله‌ها، عايق‌كاري جداره خارجي ساختمان و نصب پنجره‌هاي دوجداره استاندارد در ساختمان كمتر از 5% سبب افزايش هزينه‌هاي ساختمان در اين قسمت مي‌شود ولي ازطرف ديگر ظرفيت سيستم گرمايش و سرمايش مورد نياز ساختمان را مي‌توان تا 40% نسبت به  شرايطي كه اين مبحث اجرا نمي‌شود، كوچكتر انتخاب كرد، كه بنوبه خود كاهش زياد هزينه‌ها را در اين قسمت شامل مي‌شود. بنابراين چنانچه در طراحي و ساخت ساختمان اصول اوليه مهندسي رعايت شود علاوه بر ايجاد فضاي مناسب براي زندگي ساكنين و افزايش سطح رفاه جامعه سبب كاهش هزينه‌هاي اوليه نيز مي‌شود. بطوركلي مي‌توان از مزاياي اجراي مبحث 19 مقررات ملي در ساختمان موارد زير را نام برد.

1-     كمك به اقتصاد خانواده
2-     افزايش رفاه نسبي در نتيجة مصرف صحيح انرژي
3-     كمك به اقتصاد ملي
4-     كاهش مصرف سوخت و در نتيجه كاهش آلودگيهاي ناشي از آن
5-     امكان برقراري دماي ثابت
6-     تنظيم دماي دلخواه در اتاق به منظور تأمين شرايط آسايش
7-     كاهش ظرفيت اوليه سيستم گرمايش و سرمايش تا 40%
8-     كاهش استهلاك سيستم گرمايش و سرمايش
9-     توزيع متعادل حرارت و امكان برقراري دما‌هاي متفاوت در هر اتاق
10-     كاهش حداقل 50% مصرف سوخت و هزينه‌هاي مربوطه

نقش عایق کاری بر میزان مصرف انرژی در ساختمان ها

 

 

امروزه با توجه به بالا رفتن میزان مصرف انرژی در ساختمان ها، نقش عایق کاری را باید جدی بگیرید. بر اساس مقررات ملی ساختمان، تمامی ساختانهایی که ساخته می شوند باید به اندازه کافی عایق کاری شوند و میزان عایق مورد نیاز در همین مقررات تعیین شده است.

عایق کاری نقش بسیار مهمی در گرم نگه داشتن ساختمان در فصل زمستان و خنک نگه داشتن آن در فصل تابستان دارد. به کمک عایق کاری می توان یک خانه را در زمستان تا 5 درجه گرمتر و در تابستان 10 درجه خنک تر نگه داشت.

 

بطور کلی ذو نوع عایق کاری وجود دارد:

 • عایق هایی که باعث بازتابیدن حرارت می شوند. پشت این عایق ها باید حدود 2 سانتیمتر فاصله هوایی تعبیه شود.
 • عایق هایی که باعث کاهش هدایت حرارت می شوند. در ساختار اینگونه عایق ها حبابهای هوا وجود دارند.

 

مهم ترین فاکتور در انتخاب عایق ها، میزان مقاومت حرارتی آن ها است. به هر میزان مقاومت بالاتر باشد، عایق حرارت را کمتر از خود عبور می دهد و در نتیجه باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. بنابراین به جای ضخامت عایق ها باید مقاومت حراتی آن ها با هم مقایسه شوند. عایق های گوناگون با مقاومت های حرارتی برابر، از نظر میزان صرفه جویی در انرژی همانند هستند و تنها اختلاف آنها در قیمت و محل کاربرد است.

 

نکته بعدی در عایق بندی ساختمان ها محل عایق بندی است و دانستن اینکه چه جاهایی باید عایق کاری شوند.

 

قسمت هایی از ساختمان که باید عایق کاری شوند عبارتند از:

 • سقف ها: عایق کاری سقف ساختمان مصرف انرژی جهت گرمایش و سرمایش ساختمان را 35% تا 45% کاهش می دهد.
 • لوله های آبگرم: برای عایق کاری لوله های آبگرم می توان از عایقهایی که به طور ویژه برای لوله ها ساخته شده و به راحتی قابل نصب هستند و یا عایق های پتویی استفاده کرد.
 • کف: مصرف انرژی در زمستان را تا 5% کاهش می دهد.
 • دیوارهای خارجی: عایق کاری دیوارهای خارجی مصرف انرژی جهت گرمایش و سرمایش ساختمان را حدود 15% کاهش می دهد.

 

نصب عایق ها

اگر عایق ها بطور صحیح نصب نشوند مسلما  نمیتوانند کار خود را به درستی انجام دهند. برای اینکه عایق ها بهترین کارایی را داشته باشند به چند نکته باید توجه کرد:

 • عایق کاری باید به طور کامل روی کل سطح را بپوشاند. اگر تنها 5% از سطح خالی بماند، ممکن است تا 50% از کارایی عایق کاری کاسته شود.
 • هرگز عایق را در هنگام نصب فشرده نکنید. عایق باید پس از نصب همان ضخامت اولیه خود را داشته باشد، در غیر این صورت مقدار مقاومت حرارتی آن کاهش می یابد و نمی تواند جلوی انتقال حرارت را بگیرد.
 • مواد عایق را باید خشک نگه داشت. به استثنای پلی استایرن که نسبت به آب مقاوم است، بقیه عایق ها بر اثر رطوبت کارایی کمتری خواهند داشت. در برخی عایق های آزاد مقدار مقاومت حرارتی متناسب با تراکم عایق است نه ضخامت آن. در این عایق ها، مقدار مقاومت ممکن است بعد از مدتی تا 20% کاهش یابد.
 • در سقف هایی که شیب زیادی دارند از عایق های آزاد استفاده نکنید.
 • اطراف کابل های برق و لوازم الکتریکی را هرگز عایق کاری نکنید، ایمن بودن عایق کاری باید توسط یک فرد متخصص بررسی شود.
 • در فاصله کمتر از 25 میلی متر حبابهای لامپ و سرپیچ آنها عایق کاری نکنید.
 • در فاصله کمتر از 90 میلی متر فنهای خروجی عایق نصب نکنید.
 • اگر از عایق های بازتابنده استفاده می کنید باید حتما پشت آنها یک لایه هوای ساکن به ضخامت 20 میلی متر وجود داشته باشد و همچنین تمام سوراخها و پارگی ها و درزها با نوار چسب پوشیده شوند.

 

طبق مطالعات انجام شده 9cm عایق حرارتی پشم شیشه معادل3m  سیمان در کاهش مصرف سوخت و همچنین جلوگیری از اتلاف حرارت و کاهش ورود سر و صدا به داخل ساختمان عمل می کند.

همچنین با 2% هزینه اضافی در ساختمان سازی برای عایق کاری با پشم شیشه می توان 40% در مصرف انرژی صرفه جویی کرد و همچنین مانع ورود سر و صدا به داخل ساختمان شد.

کارشناسان ساختمان سازی بر این باورند هزینه عایق کاری ساختمان ها 8/1% هزینه کل ساختمان است. مزایای استفاده از عایق کاری مانند کاهش مصرف سوخت و جلوگیری از اتلاف گرما و سرمای داخل ساختمان و همچنین اثرات جلوگیری از ورود آلودگی هوا و آلودگی صوتی به داخل محیط زندگی و کار بسیار بالاتر از سرمایه گذاری اولیه برای عایق کاری است.

 

طبق آمارهای گرفته شده از صرفه جویی در هزینه ها و کاهش مصرف سوخت در اثر عایق کاری صنایع و ساختمان ها در کشورهای مختلف، ترکیه درسال 1995 با اجباری کردن عایق کاری با ضخامت 5 سانتی متر در ساختمان ها 20 هزار تن گازسمی co2 را کاهش داد، سایرآلاینده ها نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافت. این کشورها علاوه بر کاهش آلودگی هوا از سایر مزایای عایق کاری مانند کاهش مصرف سوخت و برق، جلوگیری از ورود سر و صدا به داخل ساختمان ها و کاهش سر و صدا و اتلاف انرژی در کارخانه ها، خیابان ها و ساختمان ها، میلیارد ها دلار صرفه جویی داشته اند و محیط زندگی شهری و خانواده ها با آرامش بیشتری همراه شده است.

کارشناسان محیط زیست نیز، امروزه اجباری کردن عایق کاری و استفاده از عایق های رطوبتی و حرارتی را عاملی در کاهش ناراحتی های روحی، عصبی، اتلاف انرژی، کاهش آلودگی هوا و بیماری های مختلف معرفی کرده اند.

در شرایطی که تولید خودرو در ایران رو به افزایش است و همچنین خیابان های محدود تهران هر روز تعداد زیادی خودرو اضافه می شود، ساختمان های تک واحدی و 2 واحدی تخریب می شوند و به جای آنها آپارتمان های 20 و 10 واحدی ساخته می شود، خانوارهای شهری به صورت متراکم در نقاط مختلف شهر سکونت می کنند، تراکم جمعیت، ترافیک، مصرف سوخت، ایجاد آلودگی هوا، آلاینده سمی co2، صداهای مزاحم و ... نیز هر روز رو به افزایش است. بنابراین باید راهکارهایی نظیر استفاده از عایق های مختلف در صنایع خودرو سازی مورد توجه قرار گیرد تا علاوه بر کاهش مصرف سوخت از افزایش آلاینده ها و صدای مزاحم، از ورود آلودگی هوا و آلودگی صوتی به داخل ساختمان ها و محیط زندگی خانوارها جلوگیری و محیط زندگی برای خانوارهای شهری با آرامش و رفاه نسبی بیشتری همراه شود.

متخصصین توجه زیادی به استفاده از عایق های مختلف در صنایع و ساختمان ها ندارند و فرهنگ عمومی استفاده از پشم شیشه و عایق های رطوبتی و حرارتی و عایق های صوتی درکشور ما گسترش نیافته است. یکی از دلایل اصلی در این زمینه وجود منابع سرشار نفت و گاز درکشور و ارزانی قیمت نفت، گاز و گازوییل بوده که باعث شده استفاده از عایق های مختلف درساختمان ها مورد توجه قرار نگیرد. دولت نیز توجهی به کاهش مصرف سوخت در ساختمان ها نداشته و خانوارها هم تمایلی به پرداخت هزینه برای عایق کاری ساختمان، درها و پنجره ها نداشته اند.

رعایت استانداردهای جهانی در تولید محصولات پشم شیشه و عایق های رطوبتی و حرارتی امروزه در کشورهای مختلف مورد توجه قرار گرفته و در ایران نیز استاندارد 13162 DIN- EN- که استاندارد اروپاست برای تولید محصولات پشم شیشه و عایق های رطوبتی وحرارتی در شرکت های پشم شیشه ایران، ایزوگام و .... مورد توجه قرار گرفته است.

به عقیده کارشناسان اگر این استاندارد توسط دولت، وزارت صنعت ، معدن و تجارت برای تولید داخلی و واردات تصویب و اجرای آن الزامی شود به راحتی می توان از واردات اجناس بی کیفیت و تولید عایق های نامطلوب در داخل جلوگیری کرد. به عقیده کارشناسان بخشی از واردات پشم شیشه و عایق هایی که از کشورهای ترکیه و.... وارد کشور می شود استانداردهای لازم را ندارد و حتی می توان گفت که اصلا عایق نیست، بنابراین رعایت استانداردها و قوانین سختگیرانه در واردات عایق ها الزامی است تا از عایق ها و مصالح و اجناس مناسب برای عایق کاری استفاده شود.

یک کارشناس صنعت پشم شیشه در این زمینه می گوید: اگر قانون لزوم استفاده ساختمان های بالای 800 متر و 1000 متر زیر بنا از عایق کاری در شهرستان ها و تهران اجرا شود و قوانین تکمیلی دیگری در مورد ضرورت عایق کاری در ساختمان ها و صنایع به اجرا درآید، از محل صرفه جویی در سوخت و انرژی به راحتی می توان علاوه بر تامین مبلغ سرمایه گذاری برای عایق کاری از اتلاف انرژی و سر و صدای زیاد محیط زندگی جلوگیری کرد به گونه ای که از محل کاهش مصرف سوخت در یکی دو سال اول می توان هزینه عایق کاری را تامین و پوشش داد و درسال های بعد از مزایای آن سود برد.

تقاضای موجود در بازار پشم شیشه ایران تنها 70 میلیون مترمربع است. به عقیده کارشناسان، مصالح ساختمانی و روش های ساخت دیوار، در، پنجره، سقف و تقاضای موجود بازار برای پشم شیشه و عایق های رطوبتی و حرارتی نشان دهنده وضعیت نامطلوب عایق کاری و صدابندی و طراحی در صنعت خودرو و ساختمان است. خانوارهای شهری هر روز مقادیر زیادی آلودگی هوا، آلودگی صوتی وهزینه مصرف سوخت و برق را تقبل می کنند و خودروها و موتورسیکلت ها عامل ایجاد 70 %  آلودگی هوا و 90 %  آلودگی صوتی هستند.

امروزه آیین نامه و مقررات صدابندی در کشورهای سوئد، سوئیس، کانادا، آمریکا و انگلیس در دستور کار قرارگرفته است. در کشور ما و بخصوص در تهران نیز با این همه تراکم جمعیت و ترافیک باید مقررات صدابندی و استفاده از عایق ها، دیوار، سقف و پنجره های مناسب طبق استانداردها و تجربه کشورهای پیشرفته اجباری شود و از معمارها، کارفرمایان و سازندگان ساختمان ها بخواهیم تا برای ایجاد محیط زندگی با آرامش نسبی ساختمان های عایق کاری شده و با صدابندی مناسب را عرضه کنند. در این مسیر دولت، وزارت راه وشهرسازی، اتحادیه های مرتبط با ساخت مسکن و ساختمان های اداری، وزارت صنایع و معادن و .... باید مقررات صدابندی و استفاده از عایق ها را توصیه و اجباری کنند.

از هر عاملی موثرتر، خانواده ها هستند که برای آرامش افراد خانواده و فرزندان و جلوگیری از آثار مخرب صداهای مزاحم بر روح و جسم و سلامت خود باید در خرید محل سکونت بر عایق کاری و صدابندی و استفاده از عایق ها و دیوارها و پنجره ها و مصالح ساختمانی مناسب تاکید کنند و آپارتمان و خانه ای را بخرند که عایق کاری و صدابندی درآن رعایت شده باشد تا از ورود آلودگی هوا و آلودگی صوتی به داخل ساختمان جلوگیری به عمل آید.تشکل های صنفی و نهادهای مدنی وحامی حقوق مصرف کننده نیز باید مصالح ساختمانی وروشهای ساختمان سازی مناسب و با صدابندی مطلوب را به مردم معرفی کنند تا تقاضای مردم برای ساختمان های عایق کاری و صدابندی شده افزایش یابد.

به عقیده کارشناسان ساختمان سازی، عایق کاری علاوه بر مزیت های فراوان، اشتغال زایی نیز به همراه دارد و صنایع پشم شیشه و عایق های رطوبتی و حرارتی در ساختمان ها با صنایع پسین و پیشین بسیاری در ارتباط است و اشتغال زیادی را درمعادن، صنایع پتروشیمی، شرکت نفت، صنایع ساختمان سازی، نصب وتولید عایق ها در کارخانه ها، خدمات پس از فروش و سایر صنایع پایین دستی دربر میگیرد. درصورتی که استفاده از عایق های رطوبتی و حرارتی و صوتی درساختمان ها الزامی شود، اشتغال فراوانی را در کشور به صورت گسترده در بخش های تولیدی مواد اولیه و خدمات پس از فروش ایجاد خواهد کرد و مزایای فراوانی نیز در بخش صرفه جویی انرژی و جلوگیری از آلودگی هوا و آلودگی صوتی و جلوگیری از ورود صداهای مزاحم برای خانواده ها خواهد داشت.

بنابراین برای جلوگیری از اتلاف سرمایه های ملی و کاهش مصرف سوخت و ایجاد آرامش نسبی درخانواده ها، عایق کاری رطوبتی و حرارتی و صدابندی نیاز به یک عزم ملی دارد و از ساختمان سازی گرفته تا صنایع خودرو سازی و موتورسیکلت سازی و از توجه و دقت کارشناسان گرفته تا انتظار مردم و تقاضای مصرف کننده و حمایت نهاد ها و تشکل های صنفی و مدنی حامی حقوق مصرف کننده، همه و همه باید عزم را جزم کنیم و بخواهیم که استانداردها رعایت شوند، مصرف سوخت و تولید صدا را کاهش یابد تا آلودگی هوا، آلودگی صوتی و گاز کربنیک و میلیارد ها دلار هزینه برای مردم و دولت را با هم و با مشارکت ملی کاهش پیدا کند.

 

 

 

درب و پنجره دوجداره - در و پنجره دو جداره

درب و پنجره دوجداره

 

همگام با پیشرفت تکنولوژی و همچنین گران شدن انرژی و تحول در هنر طراحی و معماری و بالا رفتن سطح انتظارات بشر در مورد ویژه گیهای در و پنجره , UPVC به عنوان یکی از پلیمرهای سخت و غیر قابل اشتعال جایگاه خود را در صنعت در و پنجره ایجاد نموده و به  تدریج به بهترین گزینه برای این صنعت تبدیل شده است.

این پلیمر سخت عایق حرارتی , عایق صوتی و عایق رطوبت و الکتریسیته می باشد. تولید در و پنجره دو جداره از این پلیمر به همراه شیشه دو جداره که بین دو جدار آن از هوای خشک یا گاز آرگون پر می گردد به همراه نصب صحیح و آب بندی مناسب با مواد مورد استفاده در این صنعت, سیستم در و پنجره دوجداره یو پی وی سی را در اختیار شما قرار می دهد که علاوه بر زیبایی و استحکام محیطی آرام , پاکیزه , معتدل و دلخواه شما را در منزل یا محیط کار به ارمغان می آورد.


مزایای در و پنجره دو جداره یوپی وی سی upvc

1.  طول عمر بالا - زنگ نمی زند , تجزیه نمی شود
2. عایق حرارت - جلوگیری از اتلاف انرژی
3. عایق صوت - تا 50 دسی بل صدای محیط بیرون را کاهش می دهد.
4. عایق در برابر عبور ذرات گرد و غبار و آلودگی هوا
5. عایق در برابر نفوذ آب
6. پنجره های دو جداره upvc نیازی به رنگ آمیزی ندارند
7. قابل شستشو با انواع مواد تمیز کننده
8. مقاوم در برابر نور آفتاب و حرارت
9. نصب و تعویض آسان
10. قابل استفاده در انواع شرایط آب و هواییدر و پنجره دو جداره UPVC در انواع زیر قابل تولید و عرضه می باشد:

- رنگ درب و پنجره ها

1. سفید
2. رنگ لامینت طرح چوب از روشن تا تیره بصورت یک طیف رنگی


- نوع باز شوی در و پنجره ها

1. فریم ثابت (بدون باز شو)
2. بازشو تک حالته لولایی
3. بازشو دو حالته لولایی
4. بازشو کشویی
5. دوطرف باز شو لولایی
6. فولکس واگنی

فرم پنجره دو جداره upvc

1. صاف
2. قوس دار
3. نمای قوس دار
4. چند ضلعی
5. گرد

عوامل موثر در افزایش بهره ‌وری در تولید پنجره های دوجداره UPVC را بشناسیم.

 

بهره وری در تولید پنجره های دو جداره UPVC چیست؟

 

بهروه ‌وری کنترل هزینه ‌های پنهانی است که در دفاتر هیچ حسابداری ذکر نشده، اما از حساب اقتصادی یک تولیدکننده کسر می‌گردد. با افزایش هزینه‌های تولید و اهمیت کنترل آن و همچنین رقابت تنگانگ رقبا و یا محصولات جایگزین، بهره وری در صنعت درب و پنجره از اهمیت خاصی برخوردار گردیده است.

تولید کنندگان میتوانند با انجام سرمایه‌گذاری‌های صحیح علاوه بر کاهش هزینه‌های تولید، کیفیت، رضایت مشتری و ظرفیت تولید کارگاه را افزایش دهند و عرصه رقابت را برای شرکت تولیدی خود آسان‌تر سازند.

برای افزایش بهره‌وری در خط تولید پنجره های دوجداره، ابتدا باید مطالعات دقیقی در خصوص فرآیندهای تولید انجام پذیرد. شاخص ‌ترین بخش‌هایی که باید مد نظر قرار گیرند عبارتند از:

 

 1. نحوه چیدمان ماشین‌آلات
 2. منابع و گردش مالی
 3. تعداد شیفت کاری و اندازه گیری ظرفیت تولید واقعی
 4. کارآزمودگی پرسنل و سرعت اجرای فرآیند تولید
 5. شناسایی نقاط بحرانی در فرآیندهای تولید یا تأثیرگذار بر آن
 6. افت تولید حاصل از تعمیرات تصادفی (پیش‌بینی نشده) ماشین‌آلات
 7. بازاریابی و فروش و هماهنگی آن با فرآیند‌های تولید
 8. انبارداری

 

-         نحوه چیدمان ماشین‌آلات:

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در افزایش بهره‌وری موثر می باشد نحوه و ترتیب چیدمان ماشین آلات می‌باشد. هرچه میزان پیچیدگی حرکت کمتر باشد، تداخل فرآیندها کاهش یافته و میزان فعالیت‌های بی مورد حذف شده و نهایتا بهره‌وری تولید در بیشترین حد خود قرار خواهد گرف. و همچنین تولید کننده میتواند حرکت پروفیل را تا انتها ترسیم و میزان بهره‌وری تولید را بسنجد.

 

-         منابع و گردش مالی:

یک شرکت یا سازمان باید بین شرایط خرید، انبارداری، نقاط سفارش و شرایط فروش، هزینه‌های پیش‌بینی نشده، تبلیغات و سایر هزینه‌های خود تناسب منطقی برقرار کند. عدم برنامه‌ریزی در خرید، فروش و شرایط آن باعث اختلال در سیستم شرکت و تأمین منابع شده و ممکن است باعث بروز بحران شود. بدیهی است عدم تناسب بین این موارد  باعث بروز بحران‌های غیر قابل اجتناب شده و به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم بهره‌وری در فرآیند تولید کاهش خواهد یافت.

 

-         تعداد شیفت کاری و اندازه گیری ظرفیت تولید واقعی:

یک واحد تولیدی برای اندازه گیری ظرفیت تولید واقعی باید میزان تولید واقعی خود را در یک دورۀ زمانی مشخص (برای مثال ماهیانه) بسنجد تا ظرفیت واقعی تولید را به‌دست آورد. عمده تولید‌کنندگان معمولا تصوری غلط از میزان تولید واقعی خود در طول دوره کاری مشخص دارند. این تناقض، زمانی مشخص می‌شود که میزان آمار ارائه شده را با میزان خرید مواد اولیه مقایسه کنیم. به عنوان مثال کارگاهی با خط تک‌سر ادعای تولید روزانه 20 یونیت پنجره را دارد. برای بررسی صحت این موضوع از فرمول زیر می‌توان استفاده کرد. به طور معمول هر پنجره حدود 12 تا 14 متر طول پروفیل مصرفی دارد. با احتساب تولید روزانه 20 یونیت و 25 روز کاری در یک ماه و در نظر گرفتن پرت پروفیل در حدود 3 درصد، این کارگاه باید ماهیانه در حدود 6180 الی 7210 متر طول پروفیل اصلی (مجموع پروفیل‌هایی فریم، بازشو، مولیون یا درب) خریداری کرده باشد، در غیر این صورت این تصور غلط خواهد بود.

 

 

-         کارآزمودگی پرسنل و سرعت اجرای فرآیند تولید:

تکنیک‌ها و روش‌ها نیز روز به روز در حال تغییر و بهبود هستند و همچنین ذهن و رفتار افراد تحت تأثیر عادت و فراموشی ممکن است دچار مشکل شود، در نتیجه سنجش عملکرد و مهارت نیروی انسانی حتی برای افراد کارآزموده نیز دارای اهمیت است. بنابراین توجه به امر آموزش و سنجش عملکرد از عوامل اساسی در توسعه و بهبود عملکرد می‌باشد

 

-         شناسایی نقاط بحرانی در فرآیندهای تولید یا تأثیرگذار بر آن:

نقاط بحران، نقاطی هستند که تأثیر مستقیم و منفی در حجم یا کیفیت تولید دارند. شناسایی این نقاط و رفع یا کاهش تأثیر آن با برنامه‌ریزی می‌تواند باعث افزایش بهره‌وری کارگاه شود. عوامل درونی می‌تواند تحت تأثیر انبارداری، ضعف نیروی انسانی، خرابی یا سرعت نامناسب ماشین‌آلات باشد و عوامل بیرونی چون ضعف در تأمین کنندگان، عدم امکان دریافت به موقع سرویس یا خدمات از شرکت‌ها و سازمان‌های مرتبط و... نیز موثرند.

 

-         افت تولید حاصل از تعمیرات تصادفی ماشین‌آلات:

اگر دستگاه های تولید درب و پنجره به طور منظم سرویس و نگهداری شوند، خرابی های پیش بینی نشده و تصادفی باعث توقف در تولید نخواهد شد. و در نتیجه رضایت مشتری را در پی خواهد داشت. نکته بعدی در اختیار داشتن کافی قطعات مصرفی یا تعویضی می باشد که عدم وجود آن می تواند بحران اساسی برای شرکت ایجاد کرده و باعث افزایش هزینه‌ها، دیرکرد در تعهدات و کاهش محسوس بهره‌وری شود. در حالی که داشتن برنامه منظم برای سرویس و نگهداری با حداقل هزینه مانع بروز این مشکلات می‌شود.

 

-         بازاریابی و فروش و هماهنگی آن با فرآیند‌های تولید:

اهمیت بازاریابی فروش و برنامه‌ریزی بر اساس فصل کاری نیز از اهمیت‌ خاصی در افزایش بهره‌وری دارد. به عنوان مثال اجرای پروژه‌های تعویض پنجره در اوج فصل کاری از اموری است که می‌تواند سرعت ارائه خدمات را به علت شرایط کاری کاهش و باعث کاهش بهره‌وری در ارائه خدمات شود. در حالی که اجرای چنین پروژه‌هایی در زمان عادی و با حجم کم پروژه ‌می‌تواند سوددهی شرکت را افزایش دهد.

 

-          انبارداری:

عامل مهم در انبارداری توجه به نقطه سفارش مواد اولیه‌ است؛ بدین معنی که فاصله زمانی سفارش تا تحویل مواد اولیه به کارگاه تولید باید به‌نوعی تعریف شود که کارگاه هرگز با کسری مواد اولیه مواجه نشود و در عین حال به دپوی بیش از اندازه در کارگاه نیز منجر نشود. این امر هم در گردش مالی و بهره‌وری مالی و تولید کارگاه نقشی مستقیم خواهد داشت.

نکته بعدی خرید بیش از نیاز، اگر از محل بودجه سرمایه در گردش شرکت باشد قطعا خود به عاملی منفی برای سازمان بدل خواهد شد. شاید شما هم بارها این ادعا را شنیده باشید که خرید بیش از نیاز و نگهداری آن ممکن است هزینه‌های آتی خرید و نیز ریسک‌های آتی را کاهش دهد. نکته دیگر روش خرید و انبارداری محصول و تناسب خرید مواد اولیه نسبت به یکدیگر می‌باشد. نکته‌ای که عموما مورد توجه قرار نمی‌گیرد این است که تناسب تغییر مواد اولیه در انبار از یک منطق و بر مبنای سفارشات یا تجربیات پروژه‌های در اختیار باید تبعیت کند. در غیر این صورت ممکن است کسر یک یا چند ماده اولیه خاص باعث ناتمام ماندن پروژه و تأثیر منفی آن در بهره‌وری تولید شود.

اطلاعات در و پنجره دو جداره upvc

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر، مراجعه حضوری، درخواست اعزام کارشناس و یا دریافت تعرفه ها و کاتالوگ با ما تماس بگیرید.

 

لطفا برای سفارش درب و پنجره با شماره تلفنهای 88540500 و 88540530 تماس حاصل فرمایید.